Kwadrat wypracował duży zysk związany z Bitcoinami w trzecim kwartale

Square – firma, której właścicielem i operatorem jest potentat na Twitterze Jack Dorsey – mówi, że około 80 procent jej przychodów z trzech kwartałów Cash App pochodziło z transakcji bitcoin i powiązanych transakcji kryptograficznych.

Square robi ogromne wrażenie na entuzjastach kryptofonów na całym świecie

Plac od późnego czasu robi poważne wrażenie w kryptońskim świecie, biorąc pod uwagę fakt, że niedawno kupił za cyfrową walutę aż 50 milionów dolarów, kontynuując trend, który został zapoczątkowany przez takie przedsiębiorstwa jak MicroStrategy. W tym czasie ta ostatnia firma kupiła w BTC ponad 400 milionów dolarów, a jej prezes Michael Saylor komentował, że bitcoin jest znacznie mniej ryzykowny niż gotówka czy tradycyjne aktywa.

Jednak na tym mogło się skończyć. Później firma Square zintensyfikowała swoją działalność i kupiła wystarczającą ilość Bitcoinów, aby jeszcze bardziej zwiększyć obecność instytucjonalną w kryptońskiej przestrzeni. Bill Noble – główny analityk techniczny w Token Metrics – stwierdził, że firmy wkraczają teraz w fazę, w której są w pełni przekonane, że Bitcoin musi być częścią ich portfeli, a jeśli nie uda im się to przedsięwzięcie, prawdopodobnie ucierpią finansowo w przyszłości.

Stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów:

Nie będziesz mógł iść na imprezę wakacyjną jako CFO, jeśli nie będziesz miał Bitcoin’a.

Square podaje, że wygenerował ponad 1,6 miliarda dolarów z Bitcoin i wygenerował ponad 32 miliony dolarów zysków związanych z kryptonimem dzięki biznesowi przyciągniętemu w trzecim kwartale 2020 roku. Jest to około 140-procentowy wzrost ogólnego zysku firmy z roku na rok.

Square wydał następujące oświadczenie:

Kiedy klienci kupują Bitcoin poprzez aplikację Cash App, stosujemy tylko niewielką marżę do rynkowych kosztów Bitcoin, które są zwykle zmienne i pozostają poza naszą kontrolą. Dlatego uważamy, że odjęcie przychodów Bitcoinów lepiej odzwierciedla korzyści ekonomiczne, jak również nasze wyniki z tych transakcji.

Konkretne szczegóły dotyczące ogólnej działalności Square związanej z Bitcoinami w poprzednich kwartałach 2020 roku są następujące: w sumie firma sprzedała około 875 milionów dolarów aktywów cyfrowych w drugim kwartale i uzyskała aż 17 milionów dolarów całkowitego zysku, sugerując, jak wiele się zmieniło z jednego kwartału na drugi. Ponadto, w całym roku 2019 firma Square sprzedała bitcoin o wartości zaledwie 516 mln dolarów, co oznacza, że rok 2020 był największym okresem w historii firmy.

Wciąż jest dużo miejsca na poprawę, ale wszystko idzie zgodnie z planem

W większości przypadków firma nadal nie zarabia mnóstwo pieniędzy, sprzedając Bitcoin lub generując transakcje Bitcoin, choć liczby te rosną, co mówi nam, że majątek rozciąga się dalej do głównego nurtu.

W czasie prasy, Bitcoin skoczył o około 300 dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin i obecnie handluje za nieco ponad 15.400 dolarów.

Back to top